Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna produkt erbjuder en pålitlig och effektiv belysningslösning för ditt hem eller kontor. Med en effekt på 30W och anslutning till 230V, kombinerar den både styrka och användarvänlighet.
Den är perfekt för att skapa ett behagligt ljus som visar färger naturligt och precist, vilket är tillräckligt för de flesta behov.
Den finns tillgänglig i en varmvit färgtemperatur som ger ett avkopplande och trevligt sken. Detta bidrar till att skapa en inbjudande atmosfär där du verkligen kan njuta av rummet.
Den kompakta designen gör det enkelt att installera och integrera i olika interiörer.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 2000 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 90 mm. |
| Bredd | 140 mm. |
| Djup | 130 mm. |
| Material | ALUMINIUM, GLASS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 30W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
