Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna LED-armatur levererar en effekt på 26W och bör anslutas till 230V. Ljusstyrkan på 3900 lm tillsammans med en bred spridning på 120 grader säkerställer en jämn ljusdistribution i alla rum.
Med ett RA-värde på 80-85 garanteras en hög ljuskvalitet som visar färger på ett naturligt och vackert sätt. Detta är tillräckligt för de flesta belysningsbehov, från kontorsmiljöer till hemmets alla hörn.
Genom att använda LED av högsta kvalitet uppnås en lång driftstid på upp till 50.000 timmar. Det minimala ljusfallet och den professionella konstruktionen med effektiv kylning bidrar ytterligare till en längre livslängd. Produkten medföljs av en 5 års fabriksgaranti för extra trygghet.
Finns i Kallvit, vilket ger ett svalt ljus med en tydlig blåaktig nyans. Denna färg är särskilt populär inom specialområden som lackering, akvarier och unik dekoration.
| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 3900 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 32 mm. |
| Bredd | 595 mm. |
| Djup | 595 mm. |
| Material | Aluminium+PS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 26W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
