Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck fördelarna med en högkvalitativ LED-belysning som är både effektiv och pålitlig. Denna lampa har en effekt på 26W och är designad för att anslutas till 230V. Perfekt för inomhusbruk där en omfattande och jämn ljusfördelning krävs.
Lampans dimensioner är 595 x 32 x 595 mm, vilket gör den lämplig för olika utrymmen. Ljuset finns i en varmvit färg, som ger ett avkopplande sken och bidrar till en trivsam atmosfär. Observera att produkten har en IP20-klassning och är därför ej vattentät.
Förvänta dig en kombination av både professionell och pålitlig drift samt god kylningskapacitet, vilket förlänger både produktens och lampans livslängd.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 3650 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 32 mm. |
| Bredd | 595 mm. |
| Djup | 595 mm. |
| Material | Aluminium+PS |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 26W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
