Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Utforska en modern lösning för belysning med vår 27W LED-panel, designad för att integreras smidigt i ditt hem eller kontor. Med sina mångsidiga egenskaper erbjuder den en pålitlig och effektiv ljuskälla.
Denna LED-panel är utrustad med en vit kant och mäter 188 x 180 x 188 mm, vilket gör den idealisk för takinstallationer där en ren och modern stil är önskvärd.
Upplev ett varmvitt ljus med en färgtemperatur på 3000K. Perfekt för att skapa en avkopplande och inbjudande miljö i vilket rum som helst.
Med IP20-klassning är denna LED-panel inte vattentät, vilket gör den lämplig för användning i torra utrymmen.
Oavsett om du letar efter belysning för ditt kontorsutrymme, vardagsrum eller någon annan inomhusmiljö, erbjuder den här produkten en utmärkt balans mellan prestanda och design. Välj denna LED-panel för dina belysningsbehov och upplev skillnaden.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Varm vit kulör | 3000K |
| Ljusstyrka | 2600 lumens |
| Spridning | 40 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 180 mm. |
| Bredd | 188 mm. |
| Djup | 188 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 27W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
