Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
23459-0
Ny
Dimbar kvalitets LED strömförsörjning från Mean Well för 230VAC. Mixed Mode utgång (spänningsstabiliserad till maximal ström med efterföljande strömstabilisering C.V. + C.C.), LED drivern är IP67 godkänd för inomhus- och utomhusbruk.
Denna LED driver får MAX belastas med 192W och är perfekt för alla våra 24V LED lampor, spots och LED strips som kräver en konstant spänning på 24V, och som ska kunna dimras helt ner! Drivern kan även användas utan dimring.
Dimring är för 1-10V signal/PWM.
Det ges hela 5 års garanti på denna driver.
Dimbar kvalitets LED strömförsörjning från Mean Well för 230VAC. Mixed Mode utgång (spänningsstabiliserad till maximal ström med efterföljande strömstabilisering C.V. + C.C.), LED drivern är IP67 godkänd för inomhus- och utomhusbruk.
Denna LED driver får MAX belastas med 192W och är perfekt för alla våra 24V LED lampor, spots och LED strips som kräver en konstant spänning på 24V, och som ska kunna dimras helt ner! Drivern kan även användas utan dimring.
Dimring är för 1-10V signal/PWM.
Det ges hela 5 års garanti på denna driver.
| Ljus | |
|---|---|
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Förväntat livstid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 39 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP67 |
| Temperatur | 0 / +40 °C |
| Data | |
|---|---|
| Producent | Meanwell |
| Input | 230V AC (Vekselstrøm) |
| Maksimum belastning (A) | 16A |
| Färg | Grå |
| Minimum effekt (Watt) | 1 W |
| Maksimum effekt (Watt) | 240W |
8mm, COB, enkelfärgad, IP20, 5V-24V
8mm, COB, enkelfärgad, IP20, 5V-24V
24V DC, 4000K, IP20, 320 LED/m, 5 års garanti
10mm, enkeltfärgad, IP68, 5V-24V