Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Effekt: 12W
Ansluts enkelt till 230V, vilket gör installationen smidig och bekväm. Detta gör produkten perfekt för hem och kontor.
Med en ljusstyrka på 1200 lm och en spridning på 110 grader, fördelas ljuset jämnt över ett stort område och säkerställer en behaglig belysning i rummet.
Utrustad med hög ljuskvalitet, har denna produkt ett RA-värde på 80-85. Denna kvalitet säkerställer ett naturligt och vackert ljus, vilket får alla färger att framträda autentiskt. Denna ljuskvalitet är tillräcklig för de flesta belysningsbehov.
Produkten erbjuder ljus i Varmvit, vilket ger ett avkopplande sken. Det varma ljuset är idealiskt för att skapa en mysig och inbjudande atmosfär där du kan koppla av och njuta.
Denna produkt kommer med en integrerad ljuskälla som gör installation och användning enklare.
Observera: Produkten har en IP20-klassning, vilket innebär att den ej är vattentät. Därför rekommenderas den att användas i torra utrymmen.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 1200 lumens |
| Spridning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 170 mm. |
| Djup | 35 mm. |
| Hålstorlek | 145 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 12W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.

För 2x 120cm LED-lysrör, IP65 vattentät