Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna LED-panel erbjuder en oslagbar ljusstyrka med sina 36W och är utrustad med en E27 stor sockel. Designad för anslutning till 230V, denna belysning är perfekt för dem som söker en energieffektiv och kraftfull ljuskälla.
Med en imponerande ljusstyrka på 5500 lm och en bred spridning på 300 grader, säkerställer denna LED-panel en jämn och omfattande fördelning av ljuset i alla rum. Denna funktion gör lampan idealisk för både arbets- och vardagsmiljöer där ett jämnt ljusflöde är viktigt.
Ljuskvalitet:Finns i Neutralvit. Den neutrala nyansen erbjuder ett perfekt och effektivt ljus, optimalt för att skapa en behaglig arbetsmiljö. Ljuset är designat utan blåa eller gula toner, vilket garanterar att upplysta produkter framstår helt naturligt.
Dimensioner och Hållbarhet:Denna LED-panel är inte bara energieffektiv utan säkerställer också en hög ljuskvalitet som tillgodoser de flesta behov med sin balanserade och naturliga belysning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 5500 lumens |
| Spridning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Bredd | 250 mm. |
| Djup | 90 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 36W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
