Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna moderniserade LED-lampa är ett utmärkt energieffektivt alternativ för alla hemmets rum. Med en effekt på endast 4,9W är lampan utformad för att spara energi och samtidigt ge optimalt ljus.
Med en standard E27 sockel är lampan enkel att installera och ersätter traditionella 38W glödlampor, vilket gör den perfekt för alla befintliga armaturer. Ansluts till 230V nätström för omedelbar drift.
Denna LED-lampa kombinerar både funktion och estetik, vilket erbjuder en idealisk lösning för hållbar och attraktiv belysning i ditt hem.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Varm vit kulör | 3000K |
| Kall vit kulör | 6000K |
| Ljusstyrka | 450 lumens |
| Spridning | 270 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Höjd | 107 mm. |
| Diameter | 60 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 4.9W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.

12V DC, Hål: Ø5,5 cm, Mått: Ø6,8 cm, Guld