Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Snygg design och tillverkad i aluminium, vilket gör strålkastaren robust.
Perfekt för belysning av trädgården, infarten och liknande.
IP65-klassad.
En robust och kraftfull 200W LED-strålkastare utrustad med Samsung LED-chip som garanterar lång livslängd och pålitlig prestanda. Med en ljusstyrka på 22960 lm och en bred ljusspridning på 115 grader får du en jämn och effektiv belysning över stora områden. Perfekt för arbetsmiljöer utomhus där pålitlig belysning krävs.
Utrustad med Samsung LED-chip, säkerställs hög kvalitet och prestanda. För din trygghet medföljer en 5 års fabriksgaranti, vilket gör denna strålkastare till en pålitlig investering.
Med dimensioner på 349,5 x 402,5 x 44 mm, är denna arbetslampa konstruerad för hållbarhet och effektivitet. Med IP65-klassning, är produkten motståndskraftig mot vattenstänk och regn, vilket gör den idealisk för utomhusbruk.
Strålkastaren har en 1m sladd för enkel installation och ansluts till 230V. Perfekt för alla utomhusmiljöer där tillförlitlig och kraftfull belysning behövs.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Neutral vit kulör | 4000K |
| Kall vit kulör | 6500K |
| Dimbar | Nej |
| Ljusstyrka | 22960 lumens |
| Spridning | 115 grader |
| RA | >= 70 |
| Förväntat livstid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 402,5 mm. |
| Bredd | 349,5 mm. |
| Djup | 44 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 200W |
| Spänning | 230V |
| Spänningsintervall | AC:220-240V, 50Hz |
| Energiklass | D (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| Guide type | Projektør |

V-Tac strävar efter att vara bland de ledande inom utveckling och spridning av energieffektiva produkter. Inom LED är V-Tac den 3:e största LED-producenten i Europa.
V-Tac har rykte om sig att vara ett av de mest pålitliga märkena på marknaden. De erbjuder LED-produkter av utmärkt kvalitet. Förutom LED-produkter omfattar deras sortiment energibesparande produkter som solceller och värmepumpar.
V-Tac är ett europeiskt företag med huvudkontor i London.
Officiell distributör
Vi är den officiella distributören i Norden. Därför köper du direkt från "källan" när du köper en V-Tac-produkt hos oss - det säkerställer snabb och bra service i alla avseenden.
Europas 3:e största LED-producent
Förutom att vara spridd i Skandinavien har V-Tac vunnit stort insteg i Sydeuropa. Bland annat länder som Italien, Frankrike och Spanien har anammat V-Tac. V-Tac är närvarande i över 70 länder, vilket säkerställer dem en position som Europas 3:e största LED-producent.


IP65, RA90, flimmerfri
Guld, touch dimbar, CCT, IP20