Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck en energieffektiv och stilren belysningslösning med denna 6W rundpanel, perfekt för både infälld och utanpåliggande installation.
Specifikationer:Denna panel är designad för att säkerställa en jämn fördelning av ljuset tack vare dess breda ljusspridning. Med en ljusstyrka på 550 lumen och en neutralvit färgton säkerställs ett behagligt ljus som är idealiskt för arbetsmiljöer. Det integrerade ljuset visar produkter naturligt utan onaturliga blå eller gula toner.
Panelens design är både stilren och funktionell, med en vit kant och en rund form som passar in i de flesta interiörer. Det är enkelt att installera och kan anpassas efter dina behov, oavsett om du föredrar en infälld eller utanpåliggande montering.
Den högkvalitativa ljuskällan ger ett naturligt och klar belysning som framhäver alla färger på ett vackert sätt. Med en stabil och pålitlig driftsäkerhet är denna panel perfekt för dem som söker både funktion och estetik.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 550 lumens |
| Spridning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 115 mm. |
| Djup | 35 mm. |
| Hålstorlek | 95 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.

12V DC, Hål: Ø5,5 cm, Mått: Ø6,8 cm, Mattvit