Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Skapa en mysig och funktionell belysning med LEDlife Reco68 möbelspot för inbyggnad.
Med detta set får du 3 st. Reco68 möbelspots i vitt, samt en 12V DC strömförsörjning med plats för 6 möbelspots.
De små och praktiska spots ansluts enkelt till strömförsörjningen, och strömförsörjningen ansluts till standard 230V. Varje möbelspot har en 2 meter lång sladd med dupont-kontakt.
Strömförsörjningen har dimensionerna: 120x55x20mm och tar därför nästan ingen plats. Strömförsörjningen kan enkelt döljas ovanpå överskåp mm.
Önskar du fler Reco68 möbelspot, eller andra/större strömförsörjningar, se tillbehör nedan.
Letar du efter en elegant och energieffektiv belysningslösning för ditt hem? Dessa möbelspotlights i mattvit finish är designade för att ge optimal belysning med stil.
Dessa möbelspotlights kombinerar stilren design med hög prestanda, vilket gör dem till ett utmärkt val för både hem och kontor. Ge dina möbler den ljusnivå de förtjänar med denna flexibla och hållbara belysningslösning.
| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Varm vit |
| Varm vit kulör | 3000K |
| Neutral vit kulör | 4000K |
| Dimbar | Nej |
| Ljusstyrka | 220 lumens |
| Spridning | 80 grader |
| RA | >= 92 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 14 mm. |
| Diameter | 68 mm. |
| Hålstorlek | 56 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 2,7W |
| Ersätt | 20W |
| Spänning | 12V DC |
| Energiklass | G (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Färg | Vit |

LEDlife grundades 2010. LEDlife är en av världens ledande utvecklare av LED-produkter.
Baserade i Danmark tillverkar de LED-produkter av hög kvalitet för både konsumenter och företag .
LEDlife har varit på marknaden sedan LED-vågen startade. Därför har de över ett decennium av kunskap bakom sig.
Denna kunskap används för att ständigt utforska och förbättra deras produkter. De väljer ut vilka komponenter som ska användas och hur de ska monteras.
Detta skapar ett brett sortiment av LED-produkter med mycket hög kvalitet och hållbarhet.
Experter på LED
Personerna bakom LEDlife är ljusnördar med stort N. Det är därför de står bakom världens mest hållbara LED-lysrör, som är perfekta för de tuffa förhållandena på oljeplattformar och fraktfartyg.
LEDlife har spridit sin kunskap till många olika områden där ljus ingår.
De är nämligen också experter inom växtbelysning och testar och mäter all deras data själva.
Vid utvecklingen av deras produkter är fokus alltid på hållbarhet och energibesparingar.
Allt detta har hjälpt LEDlife att ha några av marknadens bästa LED-produkter.


till Type Q, X-2 och 230V COB LED strips och alla IP68 LED strips