Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upplev bekvämligheten av rörelsestyrd underskåpsbelysning med vår LED-belysning utrustad med en PIR-sensor. Perfekt för kök, garderober eller arbetsbänkar, där automatiskt ljus är en fördel.
Effekt och AnslutningMed sin stilrena design och smarta funktionalitet är denna LED belysning den perfekta lösningen för dem som önskar både effektivitet och estetik i sina belysningssystem. Oavsett färgval, säkerställer den breda spridningen att ditt utrymme alltid är optimalt belyst.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Varm vit kulör | 3000K |
| Neutral vit kulör | 4000K |
| Kall vit kulör | 6000K |
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Ljusstyrka | 250 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 10 mm. |
| Bredd | 300 mm. |
| Djup | 29 mm. |
| Material | ALUMINIUM, PLASTIC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 3.3W |
| Spänning | 12V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.

12V DC, IP66, perfekt för skyltar och speciallösningar