Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna skenspot kan enkelt förbättra ljusmiljön i vilket hem eller kontor som helst. Med en effekt på 10W, designad för anslutning till 48V DC, erbjuder denna globformade lampa effektiv och stilren belysning.
Används för att skapa en avkopplande atmosfär, tack vare sitt varmvita ljus. Färgtemperaturen är på 3000K, vilket gör den idealisk för hemmamiljöer där ett behagligt sken önskas.
Skenspoten fördelar ljus jämnt och naturligt över ytan med 60 graders ljusspridning, vilket är idealiskt för att belysa specifika områden eller objekt i ditt hem. Detta gör den perfekt för vardagsrum, kök och arbetsytor.
Skapa en trivsam och välkomnande miljö med denna skenspot, där hög kvalitetsbelysning möter elegant design. Den är ett utmärkt val för de som söker pålitlig och estetiskt tilltalande belysning för dagligt bruk.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 300 lumens |
| Spridning | 60 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 90 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
