Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Denna eleganta 6W skenspot är designad för att ge ett avkopplande och varm sken som kompletterar vilket rum som helst. Den är idealisk för både kommersiella och privata miljöer där ljuskvalitet är avgörande.
Denna spot erbjuder en hög ljuskvalitet, vilket betyder att den har ett RA-värde på 80-85. Det säkerställer ett naturligt och vackert ljus som genuint framhäver alla färger i rummet.
Den magnetiska pendeldesignen ger en flexibel installationsmöjlighet, vilket gör att monteringen går smidigt och utan krångel. Dessutom bidrar designen till en stilren och modern look.
Skenspotten är inte vattentät, med en IP-klassning på IP20, vilket innebär att den är bäst lämpad för inomhusbruk. Ljuset är varmvitt, vilket skapar en trivsamt och behagligt ljus i alla dina rum.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 550 lumens |
| Spridning | 80 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 110 mm. |
| Djup | 55 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
