Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna LED-klotlampa är ett utmärkt val för dig som söker en energieffektiv och högkvalitativ belysningslösning. Utformad för att passa enkelt i vanliga armaturer tack vare sin E27-sockel. Med endast 5,5W energiförbrukning erbjuder den en ljusstyrka på 650 lumen.
Denna lampa avger ett neutralvitt ljus med en färgtemperatur på 4000K. Det neutralvita ljuset är perfekt för utrymmen där ett klart och naturligt färgåtergivande ljus behövs, såsom arbetsmiljöer, då det saknar blåa eller gula toner.
Den kompakt designade lampan har dimensioner på 72 x 45 mm, vilket gör den till ett flexibelt val för olika typer av armaturer.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 650 lumens |
| Spridning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | E27 |
| Bredd | 72 mm. |
| Djup | 45 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 5.5W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
