Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upplev fördelarna med en energieffektiv och högpresterande ljuskälla. Denna LED-lampa är utrustad med en GU10 sockel och förbrukar endast 4W. Den är det perfekta valet för moderna hem och arbetsplatser där hållbarhet och kvalitet är av största vikt.
Den kalla vita färgen på ljuset ger en sval och tydligt blåaktig nyans, vilket gör den perfekt för speciella användningsområden som lackering, akvarier och dekoration.
Den kompakta storleken på 56 x 50 mm gör den enkel att installera i olika armaturer utan att kompromissa på utrymme eller design.
Med sin höga energieffektivitet, långa livslängd och rena ljus är denna GU10 LED-lampa ett utmärkt val för dem som söker efter pålitlig belysning med ett modernt uttryck.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 350 lumens |
| Spridning | 55 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | GU10 |
| Bredd | 56 mm. |
| Djup | 50 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 4W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
