Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Uppgradera din belysning med denna högkvalitativa LED-lampa. Med låg energiförbrukning och stark ljusstyrka är den perfekt för alla moderna miljöer. Tack vare sin MR16 / GU5.3 sockel, är installation enkel och smidig, och du kan njuta av ett effektivt ljusflöde som fyller rummet med ett ljust och klart sken.
Denna LED-lampa erbjuder neutralvit färg vid 4000K. Det ger ett klart men behagligt ljus utan störande toner, vilket gör den idealisk för arbetsmiljöer där god färgåtergivning är ett måste.
Med en kompakt design, har denna lampa dimensioner på 50 x 50 mm, vilket gör den lätt att installera i de flesta armaturer utan att kompromissa med estetik eller funktionalitet.
Oavsett om det handlar om att förbättra belysningen i hemmet, kontoret eller i butiker, erbjuder denna LED-lampa en förstklassig lösning. Med sin perfekta balans av effektivitet och estetik, kommer den att överträffa dina belysningsförväntningar.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 450 lumens |
| Spridning | 55 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | MR16 |
| Bredd | 50 mm. |
| Djup | 50 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 12V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
