Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna spotlight erbjuder enastående ljuskvalitet med sin precisa ljusvinkel och höga färgåtergivning. Med en ljusstyrka på 700 lm och en fokuserad utsändning på 24 grader, ger den ett kontrollerat ljus som är perfekt för detaljerad belysning.
Ljuskvaliteten är extra hög tack vare ett RA-värde på 90-95, vilket garanterar att färger återges naturligt och livfullt. Detta gör den idealisk för miljöer där färg och detaljer är viktiga.
Spotlighten är byggd med komponenter av högsta kvalitet för att säkerställa lång och säker drift. Tack vare en professionell och pålitlig design med god kylningskapacitet kan du förvänta dig en långvarig och stabil ljusupplevelse.
Produktens dimensioner är 178 x 44 x 157 mm och den har en IP20-klassning, vilket innebär att den inte är vattentät och bör användas i torra miljöer.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 700 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| CCT kulör | 2700/3300/4000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 44 mm. |
| Bredd | 178 mm. |
| Djup | 157 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 2700/3300/4000 |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
