Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna moderna LED-armatur är designad för att smidigt integreras i System Shift, vilket gör den till ett utmärkt val för både kommersiella och privata belysningslösningar. Med hög ljuseffektivitet och anpassningsbara belysningsfunktioner, erbjuder den 10W SMART LINE S ett imponerande ljusflöde och enastående ljuskvalitet.
Anslutningen till 48V DC och användandet av LED-komponenter av högsta kvalitet garanterar en stabil och säker drift. Produktens kompakta dimensioner (902 x 23 x 42 mm) gör den lätt att montera i olika miljöer. Dessutom kommer armaturen med en integrerad ljuskälla, vilket underlättar installationen och underhållet.
Med IP20-klassificering är denna LED-armatur idealisk för inomhusanvändning där vattentålighet inte behövs. Den eleganta och diskreta svarta designen smälter enkelt in i olika interiörer, samtidigt som den erbjuder en pålitlig belysningslösning för butiker, kontor eller hemmamiljöer.
Kombinationen av en jämn ljusfördelning och hög ljuskvalitet gör 10W SMART LINE S till ett utmärkt alternativ för den som uppskattar detaljrikedom och naturlighet i belysning. Armaturen är perfekt för dem som söker en energieffektiv och långlivad belysningslösning för sina projekt.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 1100 lumens |
| Spridning | 100 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| CCT kulör | 2700/3300/4000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 23 mm. |
| Bredd | 902 mm. |
| Djup | 42 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 22W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 2700/3300/4000 |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
