Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck en skenspot som kombinerar både effektivitet och kvalitet i en elegant design. Med en effekt på 17W och en driftspänning på 48V DC, är denna spot idealisk för olika belysningsbehov.
Designad för att möta höga förväntningar, säkerställer denna skenspot en långvarig och säker drift tack vare dess goda kylningskapacitet. Med en garanti på 5 år kan du känna dig trygg med att investera i en belysningslösning som varar.
Den integrerade ljuskällan säkerställer enkel installation och användning, och ger dig flexibiliteten att skapa den perfekta atmosfären i ditt hem eller kontor.
Oavsett om det handlar om hemmet, kontoret eller kommersiella utrymmen, garanterar denna skenspot en ljusupplevelse av högsta klass, samtidigt som den kombinerar funktionalitet, stil och hållbarhet.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 750 lumens |
| Spridning | 100 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| CCT kulör | 2700/3300/4000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 23 mm. |
| Bredd | 602 mm. |
| Djup | 42 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 17W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 2700/3300/4000 |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
