Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upplev elegans och funktionalitet med vår globformade skinnebelysning, designad för att förhöja atmosfären i alla rum.
Effekt och Anslutning:Den breda spridningen säkerställer en jämn fördelning av ljuset, vilket skapar en livlig och naturlig atmosfär. Perfekt för att framhäva färger och detaljer med sitt vackert sprudlande ljus.
Livslängd och Pålitlighet:Genom användning av LED av högsta kvalitet kombinerat med en robust kylkapacitet, garanteras en lång och säker drift med minimalt fall i ljusstyrka över tid.
Design och Konstruktion:Med en stilren vit design, passar denna skinnebelysning perfekt för moderna interiörer, och ger både effektivitet och stilkänsla till ditt hem eller kontor.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 435 lumens |
| Spridning | 165 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| CCT kulör | 2700/3300/4000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 130 mm. |
| Djup | 100 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 5W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 2700/3300/4000 |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
