Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Utforska en ny nivå av belysning med denna moderna skenspot. Perfekt för dig som värdesätter både stil och funktion.
Denna skenspot är designad för att hålla, med en inbyggd ljuskälla och robust konstruktion. Med en storlek på 178 x 35 x 140 mm och en diskret svart finish, passar den i många olika interiörer.
Njut av tryggheten med en 5 års fabriksgaranti, en kvalitetsstämpel för långvarig användning. Med ett IP20-betyg, är denna skenspot inte avsedd för fuktiga miljöer, men passar utmärkt för inomhusbruk där precision och design är viktigt.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 370 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| CCT kulör | 2700/3300/4000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 35 mm. |
| Bredd | 178 mm. |
| Djup | 140 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 2700/3300/4000 |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
