Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck en effektiv och högkvalitativ belysningslösning med 7W SHIFT BASIC skenspot som tillför ett naturligt vackert ljus för många miljöer.
Med en fokus på att leverera högkvalitativ belysning, är denna skenspot idealisk för hemmiljöer, kontor och detaljhandelsutrymmen där det är viktigt att färgerna återges korrekt. Det neutralvita ljuset erbjuder en behaglig arbetsmiljö genom att eliminera störande blåa och gula toner, vilket gör att upplysta objekt framträder naturligt.
Perfekt för dem som letar efter en belysningslösning som kombinerar stil, funktionalitet och energieffektivitet, allt i en smidig dimension.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 300 lumens |
| Spridning | 80 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 55 mm. |
| Bredd | 160 mm. |
| Djup | 100 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 7W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
