Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Effekt: 10W. Spänning: Ska anslutas till 48V DC.
Upplev superbt ljus med en ljusstyrka på 800 lm och en bred spridning på 120 grader, vilket säkerställer en jämn fördelning av ljuset i hela rummet.
Med ett RA-värde på 80-85 garanterar denna produkt att färger framställs på ett naturligt och vackert sätt. Ljuskvaliteten är tillräcklig för de flesta behov och ger en naturlig belysning i alla miljöer.
Produkten har en stilren design med dimensioner på 90 mm som gör den till ett perfekt val för moderna interiörer. Den stilrena svarta färgen kompletterar vilken dekor som helst.
Den är försedd med en integrerad ljuskälla, vilket innebär att den är redo att användas direkt vid installation.
Observera att denna produkt har en IP20-klassning, vilket innebär att den inte är vattentät och främst avsedd för inomhusbruk.
Förvandla ditt rum med denna effektiva och stilrena belysningslösning som erbjuder både funktionalitet och estetik.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 800 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 90 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
