Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Vår spotlight erbjuder ett exceptionellt presterande belysning i en kompakt design som mäter 50x110x170 mm. Detta gör den idealisk för olika användningsområden, där fokus på ljuskvalitet och estetik är avgörande.
Specifikationer:Upplev ett naturligt vackert ljus med ett RA-värde mellan 80-85, vilket säkerställer att alla färger visas på ett genuint och trofast sätt. Varmvitt ljus skapar ett avkopplande och trevligt sken som förhöjer atmosfären i vilket rum som helst.
Design och Funktionalitet:Denna spotlight är perfekta för att användas med magnetskena och ger ett kontrollerat ljusflöde tack vare den fokuserade spridningen på 24 grader. Med en elegant och modern design är den inte bara ett ljus, utan också ett stilrent tillskott till ditt hem eller kontor.
För dem som söker en effektiv och elegant belysningslösning, är vår spotlight för magnetskena det perfekta valet. Den kombinerar hög ljuskvalitet och en inbjudande ljusstämning som passar alla belysningskrav.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 625 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 50 mm. |
| Bredd | 170 mm. |
| Djup | 110 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 12W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
