Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Letar du efter en belysningslösning som kombinerar stil och effektivitet? Denna skenspot erbjuder en rad funktioner som gör den idealisk för både hemmamiljöer och professionella utrymmen.
Denna skenspot är perfekt för rum där du vill skapa en avkopplande atmosfär med sitt varma, inbjudande ljus. Det naturliga ljuset ger en trevlig och äkta färgåtergivning som verkligen får alla färger att komma till sin rätt.
Med sitt integrerade ljuskälla och moderna design erbjuder denna skenspot ett rent och stilrent utseende samtidigt som den är enkel att installera och använda.
Observera att denna produkt har IP20-klassning, vilket innebär att den är avsedd för användning inomhus och ej är vattentät. Detta gör den perfekt för torrmiljöer där stil och kontroll över ljuset är viktiga faktorer.
Med dessa egenskaper är denna 6W SYSTEM SHIFT BASIC GRID XS skenspot det perfekta valet för dig som söker en högkvalitativ och elegant belysningslösning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 360 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 23 mm. |
| Bredd | 110 mm. |
| Djup | 110 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
