Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Den här magnetiska skenspoten är designad för moderna och flexibla belysningssystem och är ett perfekt komplement till ditt Shift-system.
Den varmvita färgen skapar en avkopplande och trivsam atmosfär i ditt hem eller kontorsutrymme, och är idealisk för områden där en lugn atmosfär är önskvärd.
Produktens dimensioner är 150 x 90 mm och den har en elegant design med en diameter på Ø9cm.
Observera att produkten har en IP20-klassning, vilket innebär att den inte är vattentät och är bäst lämpad för inomhusbruk.
Den levereras med en integrerad ljuskälla, vilket gör installationen enkel och bekväm utan behov av externa ljuskällor.
Förvandla dina utrymmen med denna moderna och effektiva skenspot som erbjuder både stil och funktionalitet.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 625 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 150 mm. |
| Djup | 90 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
