Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Denna skenspot erbjuder en perfekt kombination av stil och funktionalitet för ditt belysningsprojekt. Designad för att passa i ett magnetiskt skensystem, ger den både estetik och användarvänlighet.
Den varmvita färgen ger ett avkopplande sken, perfekt för att skapa en inbjudande och trevlig atmosfär. Ljuset har en färgtemperatur på 2700K, vilket bidrar till en känsla av komfort och ro.
Med sin smidiga design är den här skenspoten ett utmärkt val för moderna inomhusmiljöer där både funktion och stil spelar roll. Den breda spridningsvinkeln på 100 grader säkerställer en jämn ljusfördelning, vilket gör den idealisk för att lysa upp både små och stora ytor.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 480 lumens |
| Spridning | 100 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 23 mm. |
| Bredd | 300 mm. |
| Djup | 42 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 15W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
