Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Öka kvaliteten på belysningen i dina utrymmen med denna effektiva skenspot. Designad för att anslutas till 48V DC, erbjuder den en pålitlig och energisnål lösning för dina ljusbehov.
Specifikationer:Den breda spridningen på 100 grader garanterar en jämn fördelning av ljuset, vilket passar perfekt i miljöer där det behövs ett omfattande ljusutbud. Ljuset är neutralvitt och innehåller inga blåa eller gula toner, vilket gör att upplysta produkter och ytor ser naturliga och attraktiva ut.
Dimensioner och konstruktion:Produkten har en hög ljuskvalitet tack vare ett RA-värde på 80-85. Detta säkerställer att färger återges korrekt och skapar en behaglig och naturlig ljusmiljö som är tillräcklig för de flesta behov.
Med sin stilrena och diskreta design är denna skenspot ett utmärkt val för både kommersiella och privata miljöer där ett pålitligt och effektivt belysningssystem är nödvändigt. IEgenskaper som prestanda, stil och ljuskvalitet gör den till ett givande tillägg i alla inredningar.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 350 lumens |
| Spridning | 100 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 23 mm. |
| Bredd | 300 mm. |
| Djup | 42 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
