Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna skenspot är en del av det SHIFT skensystemet och erbjuder en flexibel och effektiv belysningslösning för både hem och arbetsplatser. Med dess eleganta och kompakta design passar den enkelt in i olika interiörer.
Den neutralvita färgen ger ett perfekt och effektivt ljus som är idealiskt för arbetsmiljöer. Ljuset är designat utan blåa eller gula toner, vilket innebär att upplysta objekt ser så naturliga ut som möjligt. Detta är speciellt användbart i omgivningar där färgåtergivning är viktigt.
Belysningen är designad för att passa in i olika miljöer och erbjuder en hög ljuskvalitet som uppfyller kraven för de flesta belysningsbehov. Denna produkt är idealisk för dem som söker en pålitlig och stilren belysningslösning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 300 lumens |
| Spridning | 80 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 55 mm. |
| Bredd | 160 mm. |
| Djup | 100 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 7W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
