Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna magnetiska skenspot är den perfekta lösningen för dem som söker både funktionalitet och stil i sitt belysningssystem. Designad för att lätt kopplas till en 48V DC skena, erbjuder den en ljusstark och naturlig upplevelse.
Ljuset från denna spot är Neutralvit, fri från både blåa och gula toner. Detta skapar en behaglig och effektiv arbetsmiljö där upplysta produkter visas på bästa sätt.
Den neutrala ljusfärgen och högkvalitativa ljusutvecklingen gör denna spot till ett utmärkt val för både kommersiella och privata miljöer där ljuskvalitet och design är av största vikt.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 700 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 50 mm. |
| Bredd | 170 mm. |
| Djup | 110 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 12W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
