Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Uppgradera din belysningslösning med denna högkvalitativa 10W lampa som kombinerar effektivitet med stil. Perfekt för olika miljöer där ett jämnt och naturligt ljus önskas.
Den neutralvita färgen på ljuset ger en effektiv och behaglig arbetsmiljö. Färgerna återges genuint och naturligt tack vare lampans höga ljuskvalitet. Ljuset saknar blåa eller gula toner, vilket säkerställer att upplysta objekt ser naturliga ut.
Med dessa funktioner passar denna lampa perfekt för hemmet, kontoret eller annan plats där belysning är av största vikt men där vattentålighet ej krävs. Dess eleganta design förhöjer varje rum samtidigt som den ger bästa möjliga ljuskvalitet.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 300 lumens |
| Spridning | 60 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 150 mm. |
| Djup | 90 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
