Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Förvandla ditt utrymme med denna effektiva och stilrena skenspot som erbjuder 20W effekt och anslutning till 48V DC. Denna belysningslösning är idealisk för dig som söker ett professionellt och fokuserat ljus.
Skenspoten levererar en imponerande ljusstyrka på 1350 lm och ett fokuserat ljus med en spridningsvinkel på 24°. Detta erbjuder ett kontrollerat ljusflöde som är perfekt för riktad belysning. Med en ljuskvalitet på RA 80-85 kan du förvänta dig ett naturligt och vackert ljus, vilket säkerställer att alla färger återges på ett genuint sätt.
Belysningen producerar en varmvit färg som skapar ett avkopplande sken och en trevlig atmosfär. Det varma ljuset hjälper till att göra ditt utrymme inbjudande och bekvämt.
Denna skenspot ger en elegant och effektiv lösning för inomhusbelysning. Den är perfekt för hemmet, kontoret eller butiker där stil och funktion är prioriteringar. Förvissa dig om att ditt utrymme lyses upp på bästa möjliga sätt med denna högkvalitativa och stilfulla belysningslösning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 1350 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 55 mm. |
| Bredd | 180 mm. |
| Djup | 120 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 20W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
