Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna belysningsenhet är idealisk för alla som söker ett fokuserat och effektivt ljus för sin arbetsmiljö. Perfekt för användning på kontor, i butiker eller andra miljöer där ett behagligt och naturligt ljus är viktigt.
Produktdetaljer:Ljusets neutralvita nyans gör att upplysta produkter framträder på ett naturligt sätt utan att påverkas av blåa eller gula toner. Detta bidrar till en behaglig och effektiv arbetsmiljö.
Med sin höga ljuskvalitet garanterar denna belysningsenhet att alla färger visas så genuint som möjligt, vilket gör den lämplig för de flesta behov.
Lampan är utrustad med en integrerad ljuskälla för enkel installation och användning, vilket sparar tid och insats.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 1400 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 55 mm. |
| Bredd | 180 mm. |
| Djup | 120 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 20W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
