Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Förgyll din trädgård eller uteplats med denna eleganta och funktionella trädgårdslampa. Med en effekt på 3W och en ljusstyrka på 120 lm är denna lampa perfekt för att skapa en varm och välkomnande miljö utomhus.
Varmvit belysning med ett färgspektrum på 3000K ger ett avkopplande och trevligt ljus som hjälper till att skapa en inbjudande atmosfär. Det varma skenet framhäver naturligt alla färger och ger liv åt dina utomhusmiljöer.
Denna lampa är designad för att tåla utomhusmiljöer med en IP54-klassificering, vilket innebär att den är skyddad mot fuktig luft och vattenstänk. Detta gör den idealisk för trädgårdar, uteplatser och andra utomhusutrymmen.
Komplett med en integrerad ljuskälla underlättar denna lampa installation och underhåll, så att du kan njuta av dess skönhet och funktionalitet utan extra bekymmer.
Med sin stilrena, runda design och robusta konstruktion är denna trädgårdslampa en perfekt lösning för alla som söker både estetik och hållbarhet i sin utomhusbelysning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Varm vit kulör | 3000K |
| Ljusstyrka | 120 lumens |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 500 mm. |
| Djup | 42 mm. |
| Material | Aluminium |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 3W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
