Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Om du letar efter en effektiv och långlivad ljuskälla, är denna LED-lampa ett utmärkt val. Den är utrustad med G9 sockel och kräver en anslutning på 230V.
Med en effekt på endast 4,5W ger den en ljusstyrka på 560 lumen. Dess breda spridning på 300 grader säkerställer att ditt rum blir jämnt belyst.
Denna lampa erbjuder en hög ljuskvalitet med ett RA-värde på 80-85, vilket garanterar ett naturligt vackert ljus som genuint återger alla färger. Perfekt för de flesta belysningsbehov.
Tack vare användningen av LED av högsta kvalitet, kan du förvänta dig en lång och säker drift på upp till 50.000 timmar, med minimalt ljusfall. Lampan är utformad med god kylningskapasitet för att förlänga dess livslängd betydligt.
Bland de viktiga egenskaperna finns också en 5 års fabriksgaranti, vilket ger dig extra trygghet och stabilitet i ditt köp.
| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 560 lumens |
| Spridning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | G9 |
| Djup | 18 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 4.5W |
| Spänning | 230V |
| Energiklass | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
