Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Dimbar kvalitets LED driver från Snappy (Slim-version) på 1-60W som levererar en konstant spänning på 24V DC - Drivern är perfekt för dimring av 24V LED strips, skenor och 24V LED lampor som är dimbara.
Dimringsalternativ:
OBS! Rekommenderad kabellängd vid användning av GU5,3 och GU4,0 LED lampor är MAX 2 meter på 0,75 M2 kabel och upp till 5 meter på 1,5 M2 kabel.
Dimbar kvalitets LED driver från Snappy (Slim-version) på 1-60W som levererar en konstant spänning på 24V DC - Drivern är perfekt för dimring av 24V LED strips, skenor och 24V LED lampor som är dimbara.
Dimringsalternativ:
OBS! Rekommenderad kabellängd vid användning av GU5,3 och GU4,0 LED lampor är MAX 2 meter på 0,75 M2 kabel och upp till 5 meter på 1,5 M2 kabel.
| Ljus | |
|---|---|
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Förväntat livstid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 22 mm. |
| Material | Plastik |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +45 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Spänning | 230V |
| Data | |
|---|---|
| Producent | Snappy |
| Maksimum belastning (A) | 2,5A |
| Garanti | 3 år |
| Minimum effekt (Watt) | 1 W |
Snappy – För Professionella LED-Lösningar
Snappy är ett ledande varumärke inom strömförsörjningar och LED-drivdon som levererar pålitlig och innovativ teknik för både privata och professionella belysningslösningar. Med starkt fokus på kvalitet, säkerhet och användarvänlighet har Snappy blivit synonymt med hög prestanda och hållbarhet i branschen.
Deras sortiment är omfattande och inkluderar både dimbara och icke-dimbara LED-drivdon, designade för att säkerställa stabil strömförsörjning till allt från LED-strips och lampor till större belysningsinstallationer. Snappy förstår behovet av flexibilitet och erbjuder produkter med olika spänningsnivåer, såsom 12V och 24V, samt i flera effektnivåer för att passa varje projekt.
Varför välja Snappy?
Snappy är dedikerade till att göra det enkelt för sina kunder att skapa imponerande och hållbara belysningsmiljöer. Oavsett om det handlar om att uppgradera hemmet eller genomföra större kommersiella projekt är Snappy det självklara valet för dem som söker kvalitet utan kompromisser.
24V DC, 2700K, IP20, 320 LED/m, 5 års garanti