Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Detta set innehåller 12 st. av våra slagtåliga 150cm 50W CONNECT LED armatur
Spectrum Limea Connect 50W LED armatur är idealisk för industriella miljöer. Den är IP65 vattentät, IK08 slagtålig och byggd för att vara stark och hållbar.
Armaturen är vidarekopplad för enkel serieinstallation och levereras med monteringsclips.
Med ett ljusutbyte på 120lm/W och möjlighet att ansluta upp till 16 armaturer i serie, erbjuder den effektiv och pålitlig belysning.
Armaturen finns även i 60cm med 25W och 120cm med 36W.
Detta set innehåller 12 st. av våra slagtåliga 150cm 50W CONNECT LED armatur
Spectrum Limea Connect 50W LED armatur är idealisk för industriella miljöer. Den är IP65 vattentät, IK08 slagtålig och byggd för att vara stark och hållbar.
Armaturen är vidarekopplad för enkel serieinstallation och levereras med monteringsclips.
Med ett ljusutbyte på 120lm/W och möjlighet att ansluta upp till 16 armaturer i serie, erbjuder den effektiv och pålitlig belysning.
Armaturen finns även i 60cm med 25W och 120cm med 36W.
| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 6000 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 26.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 60 mm. |
| Bredd | 1500 mm. |
| Djup | 64 mm. |
| Material | PC (Plast) |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 50W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| Max Watt Serie 230V | 800 |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
