Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
8714-0
Ny
Snygg och praktisk 8x16 Neon Flex i varmvit färg för exempelvis fasader, skyltar och trappor med mera.
Strippen har IP67-klassning och kan användas utomhus.
Kom ihåg att köpa till en 12V strömförsörjning.
Priset du ser är för en rulle på 5 meter.
Strippen kan klippas var 2,5 cm vid markeringarna.
Denna Neon Flex LED är perfekt för dig som vill skapa en varmvit, jämnt fördelad belysning i både inomhus- och utomhusmiljöer. Produkten är designad för att erbjuda flexibilitet och effektivitet, vilket gör den idealisk för en rad olika tillämpningar.
Denna Neon Flex LED är extremt mångsidig och kan användas i en mängd olika miljöer och situationer, såsom:
Denna LED Strip är enkel att installera och kan utan problem anpassas efter dina behov tack vare dess flexibla design. Dess varaktighet och hållbarhet gör den till en kostnadseffektiv lösning för långsiktig belysning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Kulör | Varm vit |
| Varm vit kulör | 3000K |
| Dimbar | Ja - Läs mer om LED-dimbar här |
| Ljusstyrka | 355 lumens |
| Spridning | 100 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | LED Strip |
| Höjd | 16 mm. |
| Bredd | 8 mm. |
| Material | PVC |
| IP klassifikation | IP67 |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 8W |
| Spänning | 12V DC |
| Energiklass | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
Hål: Ø5,6 cm, Mål: Ø6,8 cm, RA95, svart, 12V DC