Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Denna downlight panel erbjuder hög kvalitet och effektivitet för både hem och professionella miljöer. Med en effekt på 12W och en ljusstyrka på 1200 lm ger den ett starkt och jämnt ljus för alla rum.
Denna panel är perfekt för våtrum tack vare sin IP44-klassning, vilket innebär att den tål fukt och vattenstänk som kan förekomma i badrum och kök.
Installationen är enkel, då panelen är designad för att anslutas direkt till 230V elnätet. Ljuskällan är integrerad, vilket innebär att det inte krävs några extra ljuskällor eller installationer.
Pannalen avger ett Varmvitt ljus som skapar ett inbjudande och avslappnande sken, idealiskt för att skapa en trevlig atmosfär.
Pålitlighet och prestanda är kärnan i denna produkt med en 5 års fabriksgaranti. Med professionell design och exceptionell kylningskapacitet kan du förvänta dig en lång och problemfri drift.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 1200 lumens |
| Spridning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 140 mm. |
| Djup | 30 mm. |
| Hålstorlek | 110 mm. |
| Material | PA6, ALUMINIUM |
| IP klassifikation | IP44 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 12W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
