Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna 32W LED sensorlampa erbjuder både funktionalitet och stil, vilket gör den till ett utmärkt val för olika belysningsbehov. Med en ljusstyrka på 2300 lumen och en bred spridningsvinkel på 115 grader, säkerställer lampan en jämn och effektiv ljusfördelning i vilket rum som helst.
Hög ljuskvalitet med ett RA-värde på 80-85 garanterar ett naturligt och vackert ljus, vilket framhäver färger på ett genuint sätt. Detta gör lampan särskilt lämplig för områden där färgåtergivning är viktig.
Om du söker en pålitlig och energieffektiv ljuskälla som både ger hög ljuskvalitet och erbjuder bekvämlighet med inbyggd sensor, är denna LED lampan ett utmärkt val för dig.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 2300 lumens |
| Spridning | 115 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 380 mm. |
| Djup | 55 mm. |
| Material | PC plastik |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 32W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
