Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Ge ditt hem en modern och funktionell belysningslösning med denna stilrena LED taklampa. Den är perfekt för både privata och kommersiella utrymmen där det behövs ett jämnt och tilltalande ljus. Med en diameter på Ø38 cm och ett elegant vitt kantavslut, smälter denna lampa enkelt in i alla miljöer.
Denna LED taklampa är inte bara praktisk utan också estetiskt tilltalande, och ger en energibesparande lösning utan att kompromissa på ljuskvaliteten. Upptäck hur denna smarta belysningslösning kan förbättra dina rum genom att kombinera teknik och stil.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 2200 lumens |
| Spridning | 115 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 380 mm. |
| Djup | 55 mm. |
| Material | PC plastik |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 32W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
