Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upptäck en ljuskälla som kombinerar effektivitet och hög ljuskvalitet för dina belysningsbehov. Denna LED-lampa är designad för att erbjuda ett fokuserat ljus med en strålvinkel på 45 grader, perfekt för områden där kontrollerad ljusdistribution är avgörande.
Den varmvita färgen på ljuset skapar en avkopplande atmosfär som lämpar sig väl för både hem och arbetsplatser.
Denna LED-lampa är utrustad med en integrerad ljuskälla och en konstruktion som garanterar säkra och långvariga prestanda. Den goda kylningskapaciteten bidrar till att minimera ljusstyrkans fall över tid.
Med denna lampa får du inte bara ett pålitligt och kvalitativt ljus, utan även en långvarig investering i din belysning.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 90 lumens |
| Spridning | 45 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| UGR | 19 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 50 mm. |
| Djup | 39 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 2W |
| Spänning | 24V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
