Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna 10W LED driver är designad för att ge optimal belysning med sina unika specifikationer och höga kvalitet. Drivs med en 24V DC-anslutning, vilket garanterar en stabil och pålitlig drift.
Med en ljuskvalitet som räcker för de flesta behov, reflekterar denna LED driver färger på ett naturligt och levande sätt.
Finns i en varmvit färg, vilket ger ett avkopplande sken. Det skapar en trevlig atmosfär där du kan njuta av det varma ljuset.
Denna produkt kommer med en integrerad ljuskälla, vilket gör installationen smidig och enkel.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 650 lumens |
| Spridning | 20/45 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 375 mm. |
| Djup | 55 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 10W |
| Spänning | 24V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
