Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Denna mångsidiga taklampa kombinerar effektivitet och stil för att lysa upp dina utrymmen på ett naturligt och vackert sätt.
Effekt och LjusstyrkaMed sin kombination av hög kvalitet och klassisk design, är denna taklampa ett utmärkt val för både inom- och utomhusmiljöer. Perfekt för dem som söker tillförlitlighet och estetik i en enda produkt.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 3000 lumens |
| Spridning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| CCT kulör | 3000/4000/6000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredd | 320 mm. |
| Djup | 80 mm. |
| Material | PC plastik |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 30W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 3000/4000/6000 |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
