Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Ge din trädgård en stilren och funktionell belysning med denna högkvalitativa solcells-trädgårdslampa. Den är designad för att uthärda väder och vind, perfekt för alla utomhusmiljöer.
Denna trädgårdslampa har en integrerad ljuskälla och kan enkelt installeras var som helst i din trädgård. Med den medföljande spett är det enkelt att placera lampan i marken där du behöver den mest.
Välj mellan tre olika färgtemperaturer för att skapa exakt den atmosfär du önskar: mysigt varmt ljus vid 3000K, neutralt dagsljus vid 4000K eller klart och energiskt ljus vid 6000K.
Solara Plato är inte bara energieffektiv tack vare sin solcellsteknik, den är också miljövänlig och ekonomisk, vilket gör den till ett utmärkt val för att lysa upp din utomhusmiljö. Upplev bekvämligheten av en lampa som tänds automatiskt när det blir mörkt och släcks när solen går upp.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 60 lumens |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| CCT kulör | 3000/4000/6000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Djup | 126 mm. |
| Material | ABS, PC |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 1W |
| Spänning | 3.2V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 3000/4000/6000 |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
