Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Denna högpresterande 200W Solara LED-strålkastare är designad för att ge en kraftfull belysningslösning med 3.2V-anslutning och en ljusstyrka på 2000 lumen. Oavsett om du behöver ljus för arbete eller dekoration, kommer denna strålkastare att lysa upp ditt utomhusutrymme med ett starkt, kallvitt ljus.
Den kompakta designen med måtten 230 x 300 mm gör att strålkastaren enkelt kan placeras i olika miljöer utan att den tar upp för mycket plats.
Med sin utmärkta ljusstyrka och hållbara konstruktion är denna LED-strålkastare ett perfekt val för trädgårdar, uppfarter, byggarbetsplatser och andra utomhusmiljöer där pålitlig belysning är nödvändig.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 2000 lumens |
| Spridning | 90 grader |
| RA | >= 70 |
| Förväntat livstid L80 | 26.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 230 mm. |
| Djup | 300 mm. |
| Material | ABS, PC |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 200W |
| Spänning | 3.2V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datablad | Visa dokumentet |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
