Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Upplev ett kontrollerat och fokuserat ljusflöde med denna stilrena skenspot som
erbjuder belysning av hög kvalitet.
Denna skenspot garanterar en extra hög ljuskvalitet som
återger färger på ett levande och naturligt sätt. Idealisk för att framhäva
detaljer i både hem och offentliga miljöer. Med varmvit belysning, skapar
lampan en avkopplande atmosfär som verkligen känns inbjudande.
Genom att använda LED av högsta kvalitet, säkerställs långvarig drift
upp till 50.000 timmar med minimalt ljusförlust. Den robusta konstruktionen
och den goda kylningskapaciteten förlänger produktens livslängd.
För maximal trygghet erbjuder produkten en gedigen 5 års fabriksgaranti,
så att du kan känna dig säker i ditt val av belysning.
| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 370 lumens |
| Spridning | 24 grader |
| RA | >= 90 |
| Förväntat livstid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 35 mm. |
| Bredd | 178 mm. |
| Djup | 140 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 48V DC |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
