Vi hjälper gärna: 031-301 18 89

Ny
Denna högkvalitativa vägglampa är perfekt för att försköna din fasad eller andra utomhusutrymmen. Med sin moderna design och funktionalitet blir den ett utmärkt val för dig som söker både stil och prestanda.
Med IP54-betyg är denna vägglampa skyddad mot fuktig luft och vattenstänk, vilket gör den idealisk för utomhusbruk. Oavsett väder kan du lita på att denna lampa levererar pålitlig funktion.
Integrerad ljuskälla och en slimmad design med dimensioner på 230 x 30 x 80 mm ger denna lampa ett modernt och stilrent utseende som smälter in i de flesta utomhusmiljöer.
Denna svarta vägglampa kombinerar funktionalitet med estetik och är ett utmärkt val för den designmedvetna husägaren.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 250 lumens |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| CCT kulör | 3000/4000/6000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Höjd | 30 mm. |
| Bredd | 230 mm. |
| Djup | 80 mm. |
| Material | Plastik |
| IP klassifikation | IP54 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulör | 3000/4000/6000 |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.

Ny modell, perfekt för Troldtekt och gips, vit kant