Vi hjälper gärna: 031-301 18 89
Ge ditt hem ett uppdaterat och energisnålt ljus med dessa moderna LED kronljus. Varje lampa har en effekt på 6W och är utrustad med en E14-sockel, vilket gör dem perfekta för olika typer av armaturer.
Dessa LED-lampor erbjuder ett varmvitt ljus med en färgtemperatur på 3000K, vilket skapar en avkopplande sken och en trevlig atmosfär. Den höga ljuskvaliteten med ett RA-värde på 80-85 garanterar ett naturligt vackert ljus som på ett genuint sätt visar alla färger.
Välj dessa effektiva och kvalitetssäkra LED kronljus för att förbättra belysningen i ditt hem på ett hållbart sätt.
Skall den kopplas till en sensorn? läs mera här.| Ljus | |
|---|---|
| Ljusstyrka | 490 lumens |
| Spridning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Förväntat livstid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Sockel | E14 |
| Bredd | 99 mm. |
| Djup | 37 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt och spänning | |
|---|---|
| Effekt | 6W |
| Spänning | 230V |
| Sensor kompatibel | Nej - Läs mer om sensor / timer och LED. |

Spectrum har en enorm kunskap och "know-how" om produktion och utveckling av kvalitetsbelysning. Med över 30 års erfarenhet är de garant för att leverera pålitliga LED-produkter som ständigt följer den teknologiska utvecklingen.
Spectrum utvecklar ständigt sina produktserier och är ett av de ledande företagen inom belysningsbranschen. Inom LED-ljuskällor och LED-armaturer är de ledande i Polen, och Spectrum-märket är välkänt och erkänt på marknaden. De har ett eget laboratorium där de utför forskning, testar och levererar de högsta tekniska parametrarna för produkterna.
Detta är möjligt eftersom Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designavdelning.
Spectrum Smart
Spectrums fokus är alltid på den senaste teknologin. Spectrum Smart är deras lösning för ett smart hem. Spectrum Smart-applikationen ger dig möjlighet att styra belysningen var som helst ifrån. Deras smarta hem-produkter finns i allt från taklampor, stora LED-paneler, inbyggnadspaneler och glödlampor.
